Стандарт породи – 3

Ость, тобто покривна шерсть маламута повинна бути жорсткою і товстою, а не м'якою і довгою. Підшерсток - набивний (щільний), густий, вовняний і маслянистий, а довжина його становить від 2,5 до 5,1 см.

Стандарт шерсті

Покривний волос також варіюється по довжині, як і підшерсток – від відносно короткого до середнього по боках тіла, а вздовж плечей і шиї, над крупом і вздовж спини, на штанах довжина його збільшується. Довге волосся також є присутнім на хвості і прикрашає його. Якість шерсті і її текстура є критично важливими характеристиками, які сприяють виживанню в суворому арктичному кліматі. Адже для того, щоб мати можливість протистояти екстремально низьким температурам, потрібна була саме подвійна жорстка шерсть, що володіє ще й водовідштовхувальними властивостями.

Стандарт шерсті маламута

При визначенні коректності шерстяного покриву вирішальне значення має текстура волоса. Підшерсток повинен бути м’якше на дотик ніж покривне волосся. Довжина покривної шерсті може варіюватися в межах 3-4 дюймів – ні надто довгою, ні м’якою вона бути не повинна. Шерстяний покрив сук може бути більш коротким, але не менш густим, ніж у псів.

Як зазвичай в літні місяці шерстяний покрив у маламутів стає коротшим і втрачає свою густоту. Виставляються собаки цієї породи в своєму природному вигляді, тобто не допускаються ні стрижка, ні тримминг. Не допускаетс також зміна текстури шерсті корпусу шляхом використання відповідних косметичних засобів. Ці маніпуляції можна робити тільки з лапами, що дозволить їм виглядати більш охайними. У той період, коли маламут скидає свою зимову шерсть, покривна шерсть може розташовуватися горизонтально, оскільки собака практично повністю втрачає свій підшерсток. Це природне явище і оцінюється воно відповідно.

Стандарт окраса для аляскинського маламута

Типова для породи палітра включає в себе переходи від світло-чорного до чорного або від соболиного до рудого. Допускається різне поєднання забарвлень в підшерсті, на кінцівках або відмітиних, а також в інших місцях переходу кольору. Допускається також і монохромний білий окрас. Втім, цей колір неодмінно буде домінувати в нижній частині корпусу, а також на лапах, кінцівках і відмітинах на голові. Основними кольорами покривної шерсті вважається комбінація білого, рудого, сірого і чорного кольорів. Пасми волосся складаються ніби з колірних смуг, причому самий світлий колір розташований біля основи, а найтемніший – на кінці. Залежно від того, наскільки насичені й розподілені такі смуги, і варіюється відтінок вовни – від світлого до темного.

Світлий сіро-білий
Світлий сіро-білий
Темний сіро-білий
Темний сіро-білий
Рудо-білий
Рудо-білий
Соболино-білий
Соболино-білий

 

Чорно-білий
Чорно-білий
Тюленево-білий
Тюленево-білий
Білий
Білий
Відкрите обличчя
Відкрите обличчя
Сніговий ніс
Сніговий ніс
Маска з зіркою / з полум'ям
Маска з зіркою / з полум’ям
Шапка з окулярами і тінню під очима
Шапка з окулярами і тінню під очима
Повна маска з окулярами і смугою
Повна маска з окулярами і смугою

 

Аляскинський маламут може мати окантовку, що представляє собою різні поєднання коричневого, темно-жовтого, кремового, золотого та рудого кольорів. Окантовка розташовується в тих місцях, де різні темні і світлі кольори переходять один в одного – на кінцівках, внизу живота, відмітини на голові, хвості і вухах. Що стосується відмітин, розташованих на грудях, то вони можуть бути як повністю білими, так і включати в себе темно забарвлені смуги.

Якщо є присутня одиночна темна смуга на грудях, то вона носить назву намиста. Може також бути присутнім емблема у вигляді орла – це дві кольорові смужки, що формують впізнаваний малюнок. На обличчі маламута також можуть бути різноманітні позначки, які для кожної особини унікальні. Втім, окрас або відмітини не повинні мати жодних переваг – якщо вони допустимі стандартом. Будь який припустимий стандарт вважається бажаним. Привабливими також є біла пляма на задній частині шиї, а також відмітини білого кольору на комірі або лобі. Оскільки шерсть маламута нагадує мантію, якою накритий його корпус, то небажанний переривчастий по корпусу або нерівномірно розташований окрас.

Рухи аляскинського маламута

Рухи аляскинського маламута повинні бути потужними, збалансованими і плавними. Порода вважається досить моторною як для своєї статури і розміру. При правильних рухах маламут часто переміщається з хвостом, витягнутим ззаду.

standard-03Оскільки призначення аляскинського маламута – робота в русі і часті переміщення по пересіченій місцевості, обходи перешкод і різкі повороти, то рухи собаки неодмінно повинні бути надійними і витривалими. Собака неодмінно повинна демонструвати невтомність, моторність і силу, оскільки такі властивості є для неї життєво важливими.

Якщо ви подивитесь на корпус збоку, то побачите, що задні кінцівки здійснюють сильний поштовх, який передається за допомогою м’язистого попереку переднім лапам. Передні ж, які отримують від задніх такий імпульс, здійснюють широкий і плавний крок уперед.

2011 IS.inddЯкщо ви подивитесь ззаду або спереду, то побачите, що кінцівки переміщаються строго по певної лінії – не надто широко і не дуже близько один до одного. Лапи будуть прагнути до центральної лінії, розміщеної під корпусом, якщо собака буде рухатися швидкої риссю. Аляскинський маламут не призначений для того, щоб переміщатися летючою риссю, як це характерно для пастуших собак.

Кроки маламута повинні бути плавними, довгими і сильними. Кінцівки повинні випрямлятися помірно, причому високі підняття, шльопання та інші рухи, які сприяють безглуздому розтрачанню енергії, не вітаються. Сильне викидання кінцівок також вважається неефективним, хоча і виглядає вражаюче для сторонніх глядачів.
2011 IS.inddІ шия, і голова при русі повинні витягатися вперед, а спині слід залишатися міцною, не розгойдуватися і не прогинатися, не провисати – таким чином буде зберігатися пряма лінія і передаватися потужність при русі. І передні, і задні кінцівки повинні переміщатися відповідно з однією лінією, у міру збільшення швидкості наближаючись до центру.

У випадку, якщо всі кінцівки аляскинського маламута будуть відповідати стандарту, то не буде виявлятися хрестоподібних рухів, перехльостів або переплетінь кінцівок – тобто ніяких помилок при русі виникати не буде. Неодмінно повинен штрафуватися недостатньо продуктивний чи невтомний тип рухів, так само як і ходульний алюр. Якщо у собаки недостатньо виражені кути задніх і передніх кінцівок, то це призведе до скороченого кроку, що змусить таку собаку здійснити більшу кількість рухів для проходження певної дистанції в порівнянні з гармонійно складеною твариною.

При суддівстві аляскинського маламута найбільш важливим фактором при оцінюванні та визначенні результатів є саме рух. Будь-які відхилення від коректних рухів, що здійснюються без зусиль, слід штрафувати.

Темперамент аляскинського маламута

standard-40-1За темпераментом аляскинський маламут є ласкавим і доброзичливим. При цьому його складно назвати собакою одного господаря. У той же час він грайливий, відданий і вірний компаньйон. Подорослішавший маламут буде вражати вас почуттям власної гідності.
За походженням ця порода вважається стайной, з яскраво вираженим природним інстинктом “бути веденим або вести”. У цих собак яскраво виражені незалежність, сильні вольові якості і самовпевненість. Такі риси характеру пояснюють той факт, що маламут час від часу може проявляти агресивність по відношенню до інших собак.

Історично маламути також використовувалися для охорони ескімоських поселень, але вони не є тими типами охоронців, які здатні розпізнати загрозу при зоровому контакті або при наближенні незнайомої людини. Для аляскинських маламутів нетипово негативно реагувати на людей, тому неприйнятна будь-яка демонстрація агресивності по відношенню до людини. Так, молодий маламут буде реагувати позитивно на будь-яку дію з боку людини, яка може бути сприйнята як запрошення до гри.

Важливі правила оцінювання аляскинського маламута

При суддівстві в першу чергу оцінюється функціональна здатність собаки працювати в арктичних умовах, виконуючи перевезення важких вантажів в якості їздової собаки.

Зрозуміло, що особина при оцінюванні може штрафуватися, причому ступінь штрафу безпосередньо залежить від того, наскільки собака відрізняється від ідеального опису і від того, наскільки виявлений конкретний недолік може вплинути на робочі здатності тварини. Саме працездатність вважається життєво важливою для даної породи.

Маламут, який оцінюється, неодмінно повинен володіти специфічним породним типом і відповідати унікальності породи, що формувалася в умовах природного відбору. Кінцівки тварини повинні уособлювати собою величезну рушійну силу і непередавану міць.

До серйозних недоліків відносяться неміцність і некоректність лап (як задніх, так і передніх), виявлені як при стійці, так і під час руху. До числа недоліків також відносяться: погані п’ясті, прямі плечі, плоскі або розпущені лапи, коров’ячий постав задніх кінцівок, недостатні кути, будь який незбалансований тип рухів, лещеватiсть, субтильнiсть, довготелеснiсть або ваговитість, надто легкий кістяк або порушені пропорції.

Попередня сторінка тут


Страницы:123
copyright