Стандарт породи – 2

Шия маламута повинна бути мускулистою, глибокою, міцною і помірно сводістою. При погляді збоку на неї ви повинні бачити вигин і плавний перехід в плечі і спину

Характеристики шиї, корпуса, лінії спини

Нерідко гарной вираженості шиї заважає недостатній кут плечового суглоба. Грудина маламута також повинна бути добре розвинена – правильно сформована грудина не буде вузькою, порожнистою або з близько зведеними суглобами.

Стандарт маламута
Стандарт маламута

Ширина грудей не повинна призводити до зміщення ліктів або ж перешкоджати правильним рухам передніх кінцівок.

Бочкообразная або сплощена з боків грудна клітка не допускається, але грудина повинна мати здатність до розширення, оскільки для витривалості собаці потрібна достатня кількість кисню. Надмірно виступаюча грудина також не повинна бути, але неодмінно повинна відчуватися при огляді собаки.

Корпус собаки – не короткий, компактної будови, при цьому спина повинна бути прямою і злегка спадаючою до маклока, а поперек – мускулистою і міцною.

Вигнута вгору спина / Провисла спина і довга поясниця
Вигнута вгору спина / Провисла спина і довга поясниця

Лінія спини повинна лише злегка нахилятися від холки до крижів, але цей нахил не повинен бути ні різким, ні надмірним, оскільки такі недоліки можуть зробити негативний вплив на силу поштовху задніми кінцівками під час руху.

Коректний постав і форма хвоста
Коректний постав і форма хвоста

Лінію спини оцінюють також і під час руху – не повинно бути виявлено жодних ознак слабкості (наприклад, провисання або вигинання, підскакувань, розкачувань).

Згинання на хвості маламута часто призводить до того, що шерсть на крижах піднімається, а це може призвести до помилкового враженню високого заду у собаки з правильною верхньою лінією. Тому при оцінюванні лінії спини важливо перевіряти її руками, а не тільки візуально оцінювати.

Що стосується поясниці, то вона не повинна бути короткою, оскільки це може перешкоджати формуванню кроку правильної довжини. Довжина поясниці повинна бути достатньою для того, щоб забезпечувати економні рухи, але при цьому не надмірною, щоб не послаблювати спину.

Завалені на сторону хвіст / Занадто короткий хвіст / Згорнутий в кільце хвіст
Завалені на сторону хвіст / Занадто короткий хвіст / Згорнутий в кільце хвіст

Посаджений помірно хвіст повинен продовжувати лінію спини біля основи. У той час, коли собака не працює, вона повинна нести свій хвіст над спиною. У вільному положенні собака зазвичай опускає хвіст, а при русі, в тому числі і під час роботи – витягує його назад. Хвіст маламута повинен бути добре опушен не короткою шерстю. Також він не повинен закручуватися у вигляді щільного кільця на спині або ж звисати істотно нижче основної лінії спини.

Передні кінцівки – стандарт

Передні кінцівки маламута
Передні кінцівки маламута

Лопатки маламута повинні бути помірно похилі, а передні кінцівки – володіти хорошим кістяком і мускулатурою.
При бічному огляді собаки слід побачити, що передні кінцівки прямо перпендикулярні землі.

П’ясті – сильні і короткі, злегка нахилені при погляді збоку. Помірний правильний нахил лопаток забезпечує нормальний вимах при русі.

Довжина плечової кістки повинна бути мінімум така ж, як і довжина лопатки.

Надмірно похилі п'ястка і плоска лапа / Надмірно довгі і прямі п'ясті
Надмірно похилі п’ястка і плоска лапа / Надмірно довгі і прямі п’ясті

Передні м’язисті кінцівки в поєднанні з важким кістяком виглядають як паралельні одна одній прямі колони, а при впевнених рухах в процесі збільшення швидкості вони повинні зближатися у напрямку до центральної лінії, розміщеної під корпусом.

Якщо передні кінцівки собаки правильні, то під час руху миски лап не будуть вивертатися ні всередину, ні назовні.

Щільні, глибокі лапи, типу снігоступів
Щільні, глибокі лапи, типу снігоступів

П’ясті маламута повинні бути відносно короткими і сильними, але при цьому мати мінімальний нахил, що забезпечує гнучкість. Надлишково нахилені п’ясті будуть сприяти ослабленню кроку. Крім того, такі п’ясті рано чи пізно опустяться на землю (зламаються).

Якщо п’ясті слабкі, то собака не буде володіти бажаною формою лап, тобто сильними, щільно зібраними в грудку пальцями. Розташовані прямовисно вертикально п’ясті також класифікуються як недолік, оскільки майже завжди є наслідком прямого плеча.

Занадто малі лапи / Розпущена лапа
Занадто малі лапи / Розпущена лапа

Хороші лапи маламутів мають вигляд снігоступів – глибокі, щільні, компактні і міцні, з добре розвиненими подушечками. Пальці повинні бути зібрані в грудку, а між ними неодмінно знаходиться захисна шерсть. Дійсно, хороші лапи найчастіше є головною запорукою виживання собаки в арктичних умовах.

Пальці на лапах повинні бути м’язистими, а не розпущеними, плоскими або маленькими. Що стосується подушечок на лапах, то за стандартом вони добре розвинені і товсті.

У той час, коли собака стоїть, подушечки на задніх лапах не повиннi бути видними. До речі, для аляскинских маламутів дозволений тримминг лап, що дозволяє надати їм доглянутий і охайний зовнішній вигляд.

Стандарт для задніх кінцівок

Задні кінцівки маламута повинні бути широкими, на стегнах – добре розвинені м’язи, напрямок плюсен – вертикально вниз, скакальні і колінні суглоби – помірно зігнуті.

Коректний постав задніх кінцівок, правильні прямовисні вертикальні плюсни
Коректний постав задніх кінцівок, правильні прямовисні вертикальні плюсни

Тут також ключовими факторами вважаються ідеальний баланс і гармонійна помірність. Втім, ці фактори важливі і для всіх інших анатомічних характеристик породи.

Некоректний коров'ячий постав
Некоректний коров’ячий постав

Для того, щоб задні кінцівки функціонували правильно, вони повинні відповідати не тільки один одному, але і переднім кінцівкам.

Задні лапи з помірними кутами здатні продемонструвати величезну міць і силу. Відповідно до стандарту, у аляскинського маламута повинні бути повсюдно виражені сильні м’язи.

Стегна – товсті, а виглядаючі короткими плюснами – не повернутi ні назовні, ні всередину. Розташування плюсен вертикально вниз сприятиме потужному відштовхуванню задніх кінцівок.

У стійці при погляді ззаду, а також під час руху задні кінцівки повинні розташовуватися в точній відповідності з передніми – не вужче і не ширше. Прибуткові пальці на задніх лапах собак вважаються зайвими і видаляються у цуценят безпосередньо після народження.

Занадто прямі кінцівки / Надмірно великі кути кінцівок / Занадто довгі плюсни
Занадто прямі кінцівки / Надмірно великі кути кінцівок / Занадто довгі плюсни

Особлива увага приділяється правильним рухам собак – задні лапи повинні виглядати потужно і рухатися прямо, пріі цьому не повинні бути присутніми ні зайві рухи, ні слабкості (ні в ногах, ні в плюснах).

Якщо у собаки недостатні задні кути, то вона може рухатися ходульно або рвучко. Якщо у тварини при огляді збоку виявляються занадто виражені кути, то може спостерігатися “летюча” хода.

Рух задніх кінцівок в такому випадку буде виглядати слабким, вихляючим або хитким, причому відбуватиметься зближення скакальних суглобів. Навіть якщо рух задніх кінцівок маламута буде починатися широко, у вірно сформованої собаки по закінченню декількох кроків кінцівки зблизяться і вона перейде на нормальний рух.

Продовження статті тут

Попередня сторінка тут


Сторінки:123
copyright