Як правильно вибрати цуценя ?

Вибір цуценяти - заняття непросте і заморочливе. Тут багато що залежить і від знання породи, і від везіння.

Головне, що потрібно зробити для вибору цуценя – підібрати цікавих для вас собак батьків (або вже народжених щенят) і вийти на зв’язок із власниками цуценят.

Знайомство зі стандартами маламута

Вам неодмінно потрібно ознайомитися зі стандартом породи і уважно оцінити пропоновану вам собаку на відповідність цим вимогам – і анатомія в цілому, і кістяк, і інші вимоги стандарту повинні бути вами розглянуті.

Стандарти маламутаВраховуйте, що навіть усередині першокласного розплідника може бути велика кількість різнопланових ліній – так що напевно передбачити, яка саме собака виросте з обраного цуценя, не вийде. Звичайно, вона в будь-якому випадку буде відповідати стандартам породи, але ж і в стандартах закладений певний діапазон.

Ви можете “зайняти чергу” на першокласних цуценят або ж купити “першого-ліпшого” аляскинського маламута. Вся справа в тому, що навіть відмінні батьки не є гарантією народження безумовної якості цуценят.

Переможці виставкиТут багато залежить від того, для чого саме вами купується собака – чи плануєте ви її виставляти або ж хочете надалі займатися племінною діяльністю.

Навіть найвидатніші зовнішні дані цуценя не гарантують вам того, що з нього вийде відмінний виробник. Адже цілком може виявитися, що у обраної вами собаки не цікава родовідна і їй просто нема чого передати або ж щеня виявиться не домінантним носієм “хороших” генів. У той же час існує величезна кількість собак, зовнішній вигляд яких «не дуже», а ось племінна цінність величезна.

В племінне розведення аляскинських маламутiв допускаються собаки, що мають відповідну виставкову оцінку – для псів не нижче “відмінно”, а для сук – не нижче “дуже добре”. У той же час в розплідниках з великим поголів’ям собак не витрачають кошти на виставкове оцінювання їх усіх. Тим більше, що отримані титули мають значення тільки в якості реклами при подальшому продажі цуценят.

Ви можете особливо не робити вибір між племінною та виставковою собакою. Цілком може виявитися, що собака, відповідна для виставок, абсолютно не підійде для отримання від неї якісного поголів’я, а ось тварина, стабільно має своє “відмінно”, але не завжди займає призові місця, буде передавати свої позитивні якості потомству без збоїв. А це якість і є основною цінністю племінних собак – коли заводчик може впевнено визначити типи, які передаються.

Де купувати цуценят

Купувати аляскинського маламута можна за кордоном. У цьому випадку ви повинні розуміти, поїдете ви за щеням самостійно або повністю довірите вибір і організацію доставки заводчику – тут все залежить від того, чи хочете ви заощадити кошти або ж все-таки зробити максимально усвідомлений вибір.

Враховуйте, що знаменитість і порядність заводчика приведуть до того, що цуценя у нього купити буде складно – і справа не тільки в черзі на цуценят, а й у тому, що заводчик стане оцінювати вас – чи підходите ви в якості господаря для його собаки.

Купівля маламута за кордономЯкщо ви здійснюєте дистанційну покупку, тобто не вибираєте цуценят особисто, то вам потрібно максимально повно сформулювати бажаний клас цуценя.

Якщо ж ви купуєте аляскинського маламута всередині країни, то можете почати не з вибору цуценя, а зі “знайомства” з його батьками, відвідуючи змагання з скіджорінгу і драйленду або просто подорожуючи по існуючим розплідникам. При цьому не варто все ж гнатися за лейблами – обирати потрібно не ім’я заводчика, а певних собак. Приватнi заводчики не зацікавленi приховувати вихованців, тому ви повинні обов’язково побачити двох батьків – якщо в однієї з собак цієї пари якась якість “кульгає”, то в іншої вона має бути ідеальним, що дозволить компенсувати недоліки і не проявиться їм у потомстві. Ніяких компромісів у цьому питанні бути не може і ви повинні довіряти власним очам.

Дорослі маламутиІснує думка, що у приватних заводчиків з невеликою кількістю тварин виростає більш соціалізоване потомство. “Вирощені на кухні” цуценята, зазвичай, мають більш здорову психіку, адже всі без винятку собаки в цьому випадку улюбленці, а отриманому виводку віддається дійсно все тепло і ласка. Крім того, вибирайте тих виробників, які не женуться за кількістю – ідеальний проміжок для появи пометів в однієї пари – не менше півтора року.

Не варто дуже покладатися на слова тих виробників, які стверджують ідеальні гідності і чемпіонські якості цуценя, вік якого навіть не досяг п’яти тижнів. Адже собака в цьому віці “нестабільна” – вона не тільки може змінитися самостійно, але також її можна зіпсувати невірним вирощуванням. При виборі цуценяти ніколи не вибирайте його на столі – адже в цьому випадку вам поставлять собаку в строго певну позу, а краще було б подивитися, як вона рухається сама. Кращий щеня повинен виділятися елегантністю, поставою і стилем, а також повинен не тільки знати правильні речі, але й вміти ними користуватися.

У якому віці купувати цуценя

Вік цуценя для виборуНайприйнятніший вік цуценя для вибору – вісім тижнів. Саме в цей період ви зможете спостерігати дорослу собаку в мініатюрі, тобто отримаєте максимально достовірні відомості про те, ким стане аляскинський маламут, що купується вами, коли буде дорослим. Звичайно, відомості ці будуть узагальненими, адже в процесі росту пропорції собаки будуть порушуватися – щеня може стати довготелесим і довгоногим або ж витягнутися в довжину. У віці восьми тижнів слід звертати увагу на ті чинники, які згодом стануть критичними для тварини шоу-класу – такі, як поганий прикус, недоліки ніг або голови, поганий постав хвоста.

Втім, остаточні висновки про якість цуценя робити не варто – будь-який з цих ознак, у тому числі і прикус, можуть змінитися. Ви в цей час можете почекати і подивитися, як будуть проходити зміни. Неодмінно потрібно звернути увагу на кістяк і на те, наскільки добре виражений щеня. Цей фактор дуже важливий – так, вже у віці трьох місяців ви можете починати оцінку плечей і шиї, тобто наявність прямого плеча і правильність постава шиї. У цьому віці також можна виявити криві ноги і визначити, наскільки коректно собака рухається. При виборі цуценяти в цьому віці ви легко визначите, хороший його рух чи ні, а також чи влаштовують вас існуючі кути задніх кінцівок. У цей період неодмінно також потрібно оцінити поставу. У вісім тижнів дуже багато чого можна сказати і про голову собаки – її постави і пропорції, а також розмір очей і так далі. Однак враховуйте, що в деяких лініях цуценята розвиваються досить повільно – і особливо це стосується псів (причому голова завжди формується із запізненням відносно корпусу).

Отже, основні вимоги при виборі щеняти викладені. Головне – чітко певність у своєму бажанні придбати саме аляскинського маламута, чітко сформулювати свої вимоги і не боятися ставити питання. На собаку при виборі потрібно дивитися своїми очима, а не цілком покладатися на чиюсь вже сформовану думку. Тим більше, що дефіциту по-справжньому якісних цуценят на сьогодні не існує, адже порода стрімко набирає популярність.

copyright