Про собаку – 2

Характер у маламутов сильний, що буквально зобов'язує їх домінувати над іншими собакам, тому вони можуть виявляти деяку агресивність.

 

Особливості характеру аляскинського маламута

Аляскинский маламутЩоб уникнути цього господареві слід якомога раніше соціалізувати цуценя, ввівши його в собаче “суспільство” і при цьому на корені припиняючи всі спроби “розібратися”. Враховувати потрібно і те, що аляскинський маламут не відповідає умовам в якості першої собаки для початківця власника, тому як помилки у вихованні важко піддаються виправленню.

Часто буває, що закохавшись в привабливого щеня, людина приймає рішення про покупку, а потім не може впоратися з впертим великим псом, що змушує його відмовитися від собаки.

Аляскинский маламутМаламут володіє “плюшевою зовнішністю” і доброзичливим характером, завдяки чому їх часто називають “великими ведмежатами”, завжди готовими відгукнутися на запрошення до гри. Найкраще маламут буде почувати себе в оточенні родини, оскільки такі собаки орієнтовані на життя в зграї. Тому не варто надовго залишати вашого вихованця у дворі, надаючи його самому собі. “Собакою одного господаря” маламута також не можна назвати.

Маламути добродушні і зовсім не виявляють агресії до людей, тому їх не навчають захисної службі, щоб не ламати м’який від природи норов. Гарного сторожа з маламута не вийде, оскільки він доброзичливий до всіх без винятку. Хоча “необізнаний” зловмисник може бути наляканий значними розмірами собаки. У представників цієї породи є і ще одна унікальна особливість – вони практично не гавкають, але вміють розмовляти і будуть вести з господарем тривалі бесіди в стилі “ууу-вуу-ав”. Втім, на прохання господаря бурчання буде припинено.

Такі вихованці дуже розумні, але можуть і упертися, якщо їм набридли заняття або ж їх змушують неодноразово виконувати одну і ту ж команду. Навчання маламутiв проходить дуже легко, але не варто чекати від них беззаперечного виконання великої кількості команд – всі ваші накази будуть виконані з радістю, але не більше ніж два рази. Таке виникнення нудьги в процесі навчання притаманне багатьом північним породам, а не тільки маламутам.

Аляскинский маламутМаламути неодмінно будуть намагатися догодити своєму господареві, чим можна користуватися при навчанні його хорошим манерам і навичкам послуху. А ось відсутність твердого керівництва і щоденних фізичних і розумових навантажень призведе до того, що поведінка собаки стане деструктивною і вона буде вести себе як великий і роздратований щеня. Найбільше прагнення до домінування виказують кобели, тому їх власники повинні позиціонувати себе як “лідера зграї” з самого початку життя цуценя в родині. Дресура, соціалізація і напрацювання навичок слухняності дуже важливі відносно аляскинського маламута.

Маламути також вважаються здатними спортсменами. Відповідним спортом для цієї породи є скіджорінг, тобто буксирування собаками лижника. Заняття ведуться на пересіченій місцевості, при цьому спортсмен знаходиться на лижах і з’єднаний з собаками спеціальної упряжжю. При цьому і чоловік, і собака повинні працювати злагоджено як одна команда.

Як утримувати аляскинського маламута

Аляскинский маламутАляскинського маламута можна утримувати і в міській квартирі, і в приватному будинку. Бажано, щоб квартира, де мешкає маламут, була з балконом. Здебільшє ці собаки обирають для себе улюблене місце для сну, де проводять по кілька годин. Цим можна скористатися і привчити собаку до клітини-лігва, що набагато спростить утримання маламута в квартирі. Але все ж бажано тримати представників цієї породи в будинку, де є велика обгороджена ділянка для прогулянок. На ділянці собака зможе як слід розім’ятися, але він повинен бути неодмінно огороджений високим парканом.

Враховуйте, що маламути дуже люблять копати і відучити їх цим займатися неможливо.

Аляскинский маламутПрагнення рити – це спадщина природного минулого породи, адже собаки розривали сніговий покрив, ловлячи під ним для себе прожиток – гризунів. Ви можете спробувати поставити в кутку двору велику коробку з піском і привчити маламута копати саме там, але успіх вам не гарантований. Так що приготуйтеся до того, що ваша ділянка буде раз за разом перекопуватися, а маламут при цьому – насолоджуватися процесом своєї праці.

Природно в генах аляскинського маламута закладено не тільки прагнення розривати землю – у нього також сильний і мисливський інстинкт. Так що пес стане переслідувати будь-яку рухому істоту, буквально забувши про все. Не ризикуйте залишати вашу собаку без нагляду поруч з дрібними тваринами – кішками, птахами і так далі.

Маламути дуже охайні і практично не гавкають, так що не варто залишати його жити на вулиці. Активне прибирання вам буде потрібно тільки в період линяння – втім, буде достатньо використання пилососа. Суки линяють двічі на рік, а пси змінюють шерсть не частіше, ніж один раз на рік.

Утримання маламута в приміщенні принесе свої плоди, адже таким чином тварина виявляється залученою в життя сім’ї, а ви зможете постійно підтримувати контакт з ним, що важливо для такої стайноi істоти. Якщо ви зможете забезпечити собаці правильне виховання і належний рівень навантажень, то вона буде вести себе в приміщенні дуже охайно.

Основи догляду за маламутом

Аляскинский маламутУ догляді маламути дуже невибагливі і шерсть їх не потребує складних косметичних процедур. Цілком достатньо буде двічі на тиждень розчісувати шерстяний покрив собаки, використовуючи для цього спеціальну щітку. У період линяння інтервал між розчісування доведеться скоротити. Що стосується миття, то воно виконується в міру необхідності, а після прогулянки цілком достатньо буде протерти лапи вологою ганчіркою.

Стригти маламутiв ні в якому разі не можна, навіть у літній період, адже їх шерстяний покрив забезпечує захист не тільки від переохолодження, утримуючи тепло, але і від перегріву. Під час линяння “непотрібні” волосся маламута скидаються самі.

Аляскинский маламутВажливо також вірно організувати раціон аляскинського маламута. Його великі розміри зовсім не говорять про те, що порції повинні бути значними. Повноцінний раціон повинен включати в себе тільки перевірені продукти, а всі нововведення повинні вводитися вкрай акуратно, що дозволить шлунку функціонувати без порушень. Незалежно від того, чим ви годуєте свою собаку, в її мисці завжди має бути присутня вода. Для годування маламутiв найчастіше використовують сухі спеціалізовані корми. Ви можете вибрати також і комбінований раціон, доповнюючи сухий корм іншими продуктами. Так, м’ясо, овочі та зернові культури можна вводити з двомісячного віку. Не забувайте вчасно привчити маламута до вітамінів і харчових добавок. В чинність свого походження аляскинський маламут може періодично відчувати голод. Втім, це не привід перегодовувати тварину, хоча цією особливістю можна користуватися в якості мотивації при дресируваннi. Заохочуйте собаку смачненьким за виконані команди, а у всіх інших випадках важливий суворий режим.

Типові захворювання аляскинських маламутiв

Маламути, як і більшість пород великих собак, можуть страждати від дисплазії тазостегнових суглобів. Болі в суглобах і хвороби росту також обумовлені великим розміром собак. До захворювань, що часто зустрічаються, також можна віднести:

  • екзему
  • заворот шлунка
  • ослаблена пігментація носа
  • хвороби очей, обумовлені генетично (атрофія сітківки, “денна сліпота”)
  • карликовість (властива тільки для лінії млутов)

Дійсно, аляскинський маламут – непроста порода. Мало яка інша собака може похвалитися настільки розвиненим інтелектом і одночасно такою ласкавістю по відношенню до людей.

Добрим господарем маламуту здатна стати лише людина з лідерськими якостями і колосальним терпінням, адже на виховання собаки доведеться затратити чимало сил. Натомість результат перевершить всі ваші очікування – ви отримаєте не кімнатного песика, що служить прикрасою канапи, а справжнього і відданого компаньйона.

Початок статті тут


Сторінки:12
copyright