Виховання щеня маламута

Найголовнішим елементом виховання щеня вважається його соціалізація. Ви повинні з першого ж дня привчати вашу собаку до нових людей і мінливих ситуацій.

Як правильно виховати цуценя маламута

Звичайно, маламут на 95% буде вести себе як і будь-яка інша собака, але все ж таки на 5% він відрізняється від інших.
0Маламути – інтелігентні і вельми незалежні собаки, що володіють найсильнішими інстинктами зграї і виживання. Крім того, вони володіють хорошим розумом і власним поглядом на багато речей, що може здатися несподіваним для тих, хто ніколи не стикався з маламутами.

Як зазвичай, тренування починаються в восьмитижневому віці. Ви повинні змушувати собаку виконувати прості речі протягом всього дня. Фізичні корекції повинні використовуватися рідко, засновуйте свою роботу на спокійних і послідовних повтореннях. Маламути завжди повинні виконувати те, що говорить їм господар.

Важливо при роботі з собакою зберігати спокій і вимагати від неї виконання команди в кожному разі. Так, на це піде тривалий проміжок часу, але в результаті ви отримаєте спокійну і впевнену в собі собаку, вельми общительну і знаючу своє місце в зграї.

Основи тренінгу цуценят

Кожна команда складається з трьох частин:

  • команда сама по собі, тобто слово, що її позначає
  • залучення собаки, її постановка в потрібну позицію
  • відміна команди (“вільний” або “добре”). Таким чином щеня привчається чекати, доки піде відміна команди

Найголовнішими командами для маламута вважаються: “чекати”, “не можна”, “кинь це”. Маламути володіють сильним власницьким інстинктом, що може призвести до агресії. Тому вони повинні знати, що все навколо них належить людині. Якщо ви зможете навчити цьому свою собаку в ранньому віці, то зможете згодом уникнути безліч проблем. 0-2Команда “чекати” позначає заборону на рух без дозволу. Таким чином собака може чекати їжі, ігри або просто перебувати на певному просторі.

Тренування з їжею проводяться наступним чином: миска з кормом поміщається перед цуценям, подається команда, після чого собака утримується за нашийник так, щоб вона не могла зрушити з місця. Коли цуценя перестане рватися вперед, скажіть “добре” (скасуйте команду), після чого його слід похвалити і дозволити поїсти.

З пригощенням робота ведеться за таким же принципом – берете пригощання в руку і командуєте “чекати” – можливо, вам навіть спочатку доведеться вдарити собаку по носі, щоб вона відмовилася від своїх намірів. Як тільки це відбудеться, скасуйте команду, похваліть цуценя і почастуєте його. Точно так само проводиться тренування і з іграшками. Щоб посадити і змусити чекати собаку біля дверей, вам доведеться побудувати роботу таким чином:

  • при відкритих дверях утримуйте собаку за поводок, не дозволяючи йому вийти
  • як тільки щеня припинить спроби, його потрібно похвалити і скасувати команду

Команда “не можна” означає для собаки “негайну відмову від чого б то не було, що представляє інтерес”. Так, ви можете практикувати цю команду на прогулянці, якщо щеня чимось цікавиться і збирається взяти. Можливо, команду доведеться підкріпити натягом повідця. Після чого продовжите рух і неодмінно похваліть. Якщо щеня зацікавився чимось, що лежить на столі і вам не потрібно, щоб він це брав, також скомандуйте “не можна” і поведіть собаку геть. Ви можете попрактикуватися і з лежачим на підлозі пригощенням – командуйте “не можна”, а після того, як він послухається, ви можете (на ваш розсуд) скасувати команду, але при цьому не забувайте хвалити собаку. Для опрацювання команди “не можна” ви можете спеціально використовувати корм в якості інструменту. Такий навик заборони дуже важливий – і на прогулянці, і в будинку, особливо, якщо в ньому проживає кілька тварин.

0-3Команда “кинь це” повинна змусити вашого маламута відпустити те, що у нього в роті або, принаймні, дозволить вам це забрати. Такі тренування повинні починатися в самому молодшому віці, причому для відпрацювання такого навику ви можете використовувати кілька різних прийомів. Наприклад, дайте цуценятам кісточку або іграшку – при цьому можна додатково потренуватися у виконанні команди “чекати”. Через кілька хвилин потрібно знову наблизитися до цуценят, скомандувати “кинь це” і забрати предмет прямо з рота. Більшість собак легко дозволять вам це зробити. Після ви повинні сказати “добре” і – за бажанням – віддати предмет назад. Враховуйте, що можливість швидко і безперешкодно забрати якийсь предмет з рота маламута може згодом зберегти йому життя. Так що якщо щеня проявляє невдоволення бурчанням або гарчанням, ви все одно повинні наполягати на виконанні команди. Для того, щоб щенята легше розлучалися з предметами, що зацікавили їх, замінюйте їх на смачні частування – звичайно, тільки після того, як основна команда буде виконана. Ваша собака неодмінно повинна знати, що ви можете забрати у неї з рота все що завгодно і зробити це в будь-який час.

Основні правила дресирування аляскинських маламутiв

Маламути надзвичайно чутливі до інтонацій голосу. Так що, віддаючи команди, ви повинні максимально зберігати рівний, низький і спокійний тон. А ось високі тони і веселі інтонації використовуйте для похвали. Неодмінно привчите вашого цуценя не загороджувати вам дорогу, обов’язково йдучи з вашого шляху. Для цього рухайтеся назустріч собаці, кажучи “рухайся” або “вибач”. Адже людина знаходиться вище собаки (в ієрархії), а значить, не повинна їй поступатися.

Неодмінно підберіть для вашого маламута фразу, яка буде для нього свідченням безпеки – так, щоб ви могли пояснити собаці недоцільність її занепокоєння. Такою фразою може стати “все добре”. Супроводжуйте цією фразою будь-яку невпевненість або тривогу цуценя, а також його активні дослідження. Це допоможе вам сформувати довіру у вашій парі. Ви повинні також підібрати фразу, що надає собаці впевненість у правильності її вчинків – такими словами можуть бути “так” або “правильно”.

Враховуйте, що аляскинський маламут – стайна тварина, тому неймовірно сильно потребує контакти. Приділяйте собаці “концентровану” увагу, обіймаючи її і розмовляючи з нею. Після цього ви можете переключити увагу маламута на інші речі – наприклад, запропонувавши йому іграшку для самостійних занять.

training-12Неодмінно привчите вашого цуценя їсти з ложки – згодом вам це дуже знадобиться, коли потрібно буде давати ліки (додаючи їх у суп, йогурт або іншу їжу). Привчайте цуценя і до того, що ви будете давати йому таблетки, поміщаючи їх в горло – після того, як таблетка з’їдена, відразу ж запропонуйте маламуту пригощання.

Постійне бурчання або чіпляння можуть бути зрозумілі маламутов неправильно. Усне чи фізичне навіювання повинно слідувати відразу за провиною і не розтягуватися в часі. Вам доведеться діяти на випередження – якщо ваш щеня маламута постійно намагається дослідити відро для сміття, придбайте контейнер, що надійно закривається.

Враховуйте, що маламуту постійно потрібно щось робити, тому регулярно вправляйтеся зі своєю собакою. При цьому вправи на 95% повинні представляти собою похвалу і тільки на 5% – коригуватися.

copyright