Програма занять для щенят маламута

Починати самі ранні тренування з цуценям маламута можна з 6-тижневого віку і надалі навантаження на собаку тільки зростає.

Тренування починають з прогулянок – 6-тижневий щеня повинен проводити у вільному бігу до 800 метрів. У віці 7 тижнів тривалість вільних пробіжок може бути збільшена до 1,5 кілометрів.

Тренування цуценят маламута з шиною

У віці 12 тижнів в програму тренувань вводиться робота в упряжці. Слід використовувати спеціальну гоночну упряж. До неї потрібно прикріпити невелику шину – наприклад, від звичайної тачки або аероплана. До шини, в свою чергу, за допомогою болта з вушком закріплюється мотузка довжиною 2,5-3 метри. Отже, щеня біжить на довгому повідку, при цьому сам визначаючи свою швидкість. Ви повинні щедро заохочувати таку роботу, даючи під час всього процесу дві команди – для початку роботи і для її завершення. Мета таких занять – звикання собаки до того, що щось знаходиться позаду неї. Крім того, таким чином ви закріплюєте саму ідею роботи в упряжці, опрацьовуючи і закріплюючи інстинкт маламута тягнути. Направляти собаку на роботу в упряжці слід з самого раннього віку, причому спочатку це мають бути виключно короткі дистанції. Як тільки щеня заграється і припинить працювати, його потрібно зупинити. Заняття з упряжкою слід практикувати один-два рази на тиждень, при цьому тривалі прогулянки припиняти не слід.

Тренування з саньми або з візком

Тренування цуценят маламутаПо досягненню щеням 4-6 місячного віку в тренувальні навантаження вводиться робота з саньми або з візком, причому використовується група собак. Обов’язково потрібно використовувати упряжку з запобіжної мотузкою, щоб не дозволити цуценяті вибратися з упряжки або ж перекинутися. Цуценя потрібно поміщати поруч з дорослою собакою – вона буде не тільки прикладом, але й висловлювати своє невдоволення неправильною поведінкою цуценя (якщо він буде в неї врізатися або постійно заплутуваться). Щеня може тягнути упряжку і один, але тоді на одній лінії з ним (ззаду і спереду) повинні бігти досвідчені собаки. Зрозуміло, що заняття повинні проводитися в повільному темпі, оскільки швидкість може налякати цуценя і стати причиною його травми. Так що ключове слово на початковому етапі тренувань – “повільно”, при цьому маламут повинен тягнути “вантаж” напружено. Процес навчання повинен стартувати з коротких дистанцій.

Навіть для тих цуценят, які перебувають у чудовій фізичній формі і регулярно виконують складні вправи, робота в упряжці вважається психологічно важкою. Дистанція на перших заняттях не повинна перевищувати 3 кілометри. Зазвичай достатньо проходження навіть 1,5 км з періодичністю занять двічі на тиждень.

Тренування з велосипедом

У віці 6-8 місяців ви повинні почати роботу з велосипедом. Для цього “Спрингер” приєднується праворуч від велосипеда – це дозволить вам тримати вашу собаку не на дорозі і в достатньому видаленні від машин. Потрібно використовувати не задушливий нашийник, з’єднавши його зі “Спрінгером”. Потрібно також приєднати до повідця ланцюжок, що дозволить своєчасно коректувати поведінку собаки. Під час руху поводок необхідно утримувати у вільному стані – це дозволить вам не отримати різкий поштовх у разі раптової зупинки собаки. Під час свого пересування змінюйте швидкість таким чином, щоб собака переходила на галоп, швидку і повільну рись, а також біг підстрибом. Тривалість перших подібних прогулянок не повинна перевищувати 1,5 кілометрів. У ранньому віці починати велосипедні прогулянки може бути небезпечно, особливо, якщо ви сумніваєтеся, що зможете втримати цуценя поза дороги.

У віці 6 місяців потрібно продовжувати всi згадані вище тренування, але з деякими коригуваннями. Так, при роботі з шиною шину потрібно замінити на автомобільну, при цьому довжина мотузки скорочується до 1,8-2 метри. Після заміни потрібно починати з відрізків 400-800 метрів і поступово збільшувати їх до 1,5-кілометрової дистанції. Роботу з саньми також слід продовжувати і всі рухи виконувати з невисокою швидкістю. Прискорення може здійснюватися тільки після того, як координація цуценят, їх послідовність, впевненість і злагодженість покращиться.

Плавання маламута

У будь-якому віці з цуценятами аляскинського маламута можна практикувати плавання. Це чудова вправа, здатна не тільки підтримати, а й розвинути м’язову систему собаки. Особливо добре плавати в жарку погоду. Не втрачайте з уваги і доцільність плавання для собак з віковими артритами, вивихами та іншими деформаціями, розтягуванням і пошкодженням суглобів.

Враховуйте, що правильно підібране фізичне навантаження не може принести шкоди вашому цуценяті, а, навпаки, сприятиме розвитку таких характеристик:

  • покращиться алюр та координація
  • зміцниться лінія верху
  • тіло і м’язовий тонус будуть формуватися правильно
  • коректне формування кісткової системи
  • зростання впевненості собаки
  • розвиток необхідних робочих здібностей

Тренування цуценят маламутаВідомі випадки, коли шестимісячні щенята долали зі своїми господарями до восьми кілометрів щодня і це не зробило на них ніяких негативних впливів.

Також відомо, що деякі маламути, що проходили в упряжці великі дистанції у віці до одного року, отримували згодом чудові офіційні результати при дослідженні на дисплазію. Звичайно, тренування з цуценятами вимагають поміркованость та наявность у господарів здорового глузду – тільки таким чином можна уникнути травм у собак.

При виборі ступеня навантаження для свого цуценяти вам потрібно враховувати різні чинники.

Розглянемо ці фактори:

  • стан здоров’я собак. Особливої уваги та контролю заслуговують швидкорослі, високозаді і нескоординовані, повні, гіперактивні та страждаючі нестійкістю уваги
  • наявний у цуценят досвід
  • мікроклімат. Вологість набагато гірше переноситься маламутами, ніж спека. Цуценята, покриті темною шерстю, будуть нагріватися сильніше, тому з ними потрібно працювати в тіні або ж безпосередньо після сходу сонця
  • успішність тренувань залежить і від покриття майданчика, на якому проводиться тренування. Так, гравій та розсипчастий пісок важкий для проходження собаками, так само, як і глибокий вологий сніг. Якщо тренування проходять високо над рівнем моря, у собак може утруднятися дихання

Комплекс тренувань повинен включати в себе якомога більше вправ, оскільки кожне з них представляє унікальний освітній процес, що розвиває собаку і розумово, і фізично.

copyright