Перед придбанням щеняти маламута

Щеня - це чи не найпривабливіше жива істота у світі. Він втілює собою радість, веселощі, прихильність і доброту.

Однак перед тим, як купувати цуценя, ви повинні зрозуміти деякі аспекти – адже тут є цілий ряд своїх “не”.

Купівля цуценя – відповідальний вчинок

В першу чергу, щеня аляскинського маламута – це не іграшка. Таким придбанням не можна насолоджуватися тільки коли воно нове, а награвшись – позбутися. Адже собака – це жива істота зі своїми фізіологічними потребами і задовольняти їх потрібно протягом усього життя. Маленькому цуценяті потрібно багато спати – навіть більше, ніж маленьким дітям.

Дитина з цуценям маламутаА якщо собака купується в будинок з маленькими дітьми, то зі сном можуть виникнути суттєві проблеми, адже діти можуть влаштовувати ігри з собакою без усякої перерви. Крім того, цуценя має харчуватися регулярно і часто – і годувати його вам доведеться саме за його графіком, навіть якщо ви змушені будете терпіти якісь пов’язані з цим незручності.

Враховуйте, що маленькі собаки є дуже крихкими створіннями і ваш малюк, нехай навіть і ненавмисно, може заподіяти йому біль або навіть серйозно його травмувати. А адже зламана лапка потребують куди більшого “ремонту” і зусиль, ніж колесо від іграшкової машинки.

Не варто також сприймати цуценя як вчителя, здатного прищепити вашій дитині почуття відповідальності і доброту. Адже навіть фізично дитина не зможе забезпечити собаці сто відсотків необхідного їй догляду і турботи.

Щеня на вулиціКрім того, малюк може просто втомитися від кількості покладених на нього турбот і любов до тварини тут абсолютно ні при чому. Зрозуміло, що при такому положенні справ постраждає собака в першу чергу. А ось виросла дитина може і зовсім ігнорувати свого старого друга, адже діти дорослішають дуже швидко, а разом зі дорослішанням приходить нове життя, в якій собаці просто не відшукається місця.

Ціна утримання вихованця

Придбання аляскинського маламута – задоволення не з дешевих. Навіть якщо ви не станете купувати собаку шоу-класу і зможете заощадити, придбавши вихованця “для дому” за чисто символічну ціну, то ви повинні розуміти, що вартість самого цуценя – це лише сота частина від того, що вам доведеться вкласти в собаку згодом – це і ветеринарне обслуговування, і оформлення відповідних документів, і покупка різних дрібниць для догляду. Так, вашому аляскинському маламуту знадобляться миски, нашийники і повідці, різні пристосування для тренувань, гребінці та косметика, вітаміни.

Враховуйте, що аляскинський маламут – дуже великий собака, і він буде вживати відповідну кількість їжі. Якщо ви вирішите відвідувати виставки, то кількість ваших витрат тільки зросте. До загальних витрат ви повинні додати і дрессуру – хоча б елементарні заняття, що дозволяють зробити вашого маламута слухняним. Їздові види спорту – також досить витратна стаття вкладень, адже вам буде потрібно екіпірування гонщика, відповідні пристосування для собаки та інструктор. Враховуйте також і той факт, що цуценя в дитинстві може заподіяти чимало руйнувань вашому житлу – так, що багато речей доведеться лагодити, а деякі – повністю міняти.

Дарувати або не дарувати цуценя

Цуценя маламута в подарунокНе можна назвати цуценя аляскинського маламута і підходящим подарунком. Особливо в тому випадку, якщо ви не впевнені, що вашому подарунку зрадіють або зможуть оцінити його по достоїнству. Причому подарунок цей доведеться “оцінювати” до кінця собачого життя – а це далеко не рік і не два.

Навіть якщо ви вирішите дарувати собаку, вона повинна бути обрана саме своїм майбутнім господарем, а не кимось ще. Адже щеня повинен подобатися своєму власникові, а всі нюанси вибору тут передбачити неможливо. Адже симпатія виникає ненавмисно, буквально на “хімічному” рівні – так само, як у людей любов з першого погляду.

Не забувайте, що щеня не буде сам наводити порядок – навпаки, відразу ж після поселення в вашому домі він почне рвати, жувати, гризти все підряд і бруднити килими всілякими способами.

Пустощі маламутаУ вашому будинку неодмінно буде присутня собача шерсть – навіть тоді, коли ваш маламут не буде линяти. Ці клопоти, пов’язані з прибиранням, можуть навіть для деяких затьмарити радість від спілкування з твариною. Та й сама по собі собака вимагає догляду – адже вона не зможе належним чином вичистити себе. А аляскинському маламуту буде потрібен догляд за шерстю протягом усього його життя, а не тільки в той час, коли він буде цуценям.

Навряд чи можна назвати щось більш непрезентабельне, ніж недоглянута собака. Крім того, якщо ви не будете регулярно вичісувати вашого маламута і мити його в міру необхідності, то собака буде не тільки відчувати дискомфорт, а й ризикує серйозно захворіти (пошкодження шкірних покривів, блохи і так далі).

Догляд і виховання щеняти

Щеня – це далеко не доросла собака, причому це стосується не тільки фізичних, а й розумових здібностей. Щеня просто не в змозі виконувати все те, що може доросла тварина – наприклад, переміщатися на тривалі дистанції без відпочинку. У процесі навчання цуценя вам доведеться використовувати більш м’які способи, щоб в “щадному” режимі пояснити малюкові, що йому можна, а що не можна.

Корм для цуценятВраховуйте, що у цуценят дуже слабкі смакові рецептори, тому він може їсти буквально все, що потрапляє йому в пащу, а це, в свою чергу, може спровокувати серйозні травми. Щеня аляскинського маламута буде справжнім випробуванням для вашого терпіння і вам не варто допускати, щоб він регулярно виводив вас із себе. Найменший щеня неодмінно буде плакати протягом перших кількох ночей.

І найголовніше, що ви повинні розуміти – ваш щеня не залишиться таким назавжди, він виросте і з потішного пухнастого клубочка перетвориться спочатку в незграбного підлітка, а потім – і в солідного дорослого пса. А цей пес може виявитися зовсім не симпатичним з вашої точки зору – адже в межах однієї породи існує безліч різних “типажів”.

Навіть якщо все вищеперелічене не знизило вашого бажання придбати цуценя, то вас можна тільки привітати – у вашій особі маламут знайде чудового господаря, а ви – чудового друга на довгі роки.

copyright